Това ли е образът на българската майка?

Експозицията „Ре-продукция” хвърли в смут посетителите. Скандалната "арт" - експозиция се гаври с чистите представи, на малкто останали нормални Българи - за майчинство, родителска грижа, семейство.

Д-р Стоян Атев погуби 3 бебета в нетрезво състояние

Според проверката на Районната здравна инспекция, огласена преди дни, д-р Атев е действал под въздействието на алкохол и е имал "неадекватно и непрофесионално" поведение.

Надзирател в затвор раздава алкохол и дрога

34-годишен служител от охраната на Софийския затвор е задържан вчера, съобщи МВР при специализираната полицейска операция.

Кандидат-кметицата Калина Павлова лъсна в порно клип

Калина Павлова и бизнесменът със скандална слава Галин Къдравия „грейнаха“ на видеоклип, озаглавен „Предизборна програма“.

Травестит е новият "Мистър София"

23-годишният Мартин Иванов - мистър София, се чувства като жена, а се преоблича като травестит.

неделя, 23 октомври 2011 г.

Жена с отворен корем след операция пратена вкъщи

От болницата в Исперих пратиха жена с дупка на корема колкото футболна топка да си ходи вкъщи. 67-годишната Зайде Юзеир бере душа с неистови болки и температура. Дъщеря й и близки стоят на смени да й дават обезболяващи и да чистят фекалиите, които излизат през коремната стена. "Животно да е, така нямаше да го захвърлят. Във ветеринарна клиника щяха да го закърпят", плаче дъщерята Галя Костанцалъ.
Зайде постъпила в болницата в Исперих на 17 септември с остри болки в стомаха. От 17 до 21 ч пациентката и близките й чакали да се събере екип за операция. Интервенцията продължила до сутринта. След това жената останала в болницата до 12 октомври.
Преди имала гинекологична операция и 2 последващи заради сраствания. Но след 2004 г. нямала никакви оплаквания.
"При изписването опериралият я д-р Иванов каза: Вземете си я, друг изход няма", разказва Галя. Едва у дома в с. Делчево видели, че под превръзката няма плът, а под марлята се виждали червата. "Използваме огромно количество марли и обезболяващи, за да я обслужим. Има и огромна рана от залежаването на гърба. Отказаха ни и морфин", разказват близките. От болницата прекъснали контакт с тях, щом изписали Зайде.
"Опериралите я д-р Иванов и д-р Кръстев престанаха да ни вдигат телефона. Не знаем какво да правим, когато майка получи криза. Ограничили сме храната до плодове и супа, но тя все пак е жива и огладнява. Тогава фекалиите направо преливат", разказват близките й. Те не могат в това състояние да я превозят до клиника в друг град. Твърдят, че от хирургията отказали да им дадат епикриза и не знаят дори точно от какво е оперирана.
"Беше с много тежък илиус перитонит. Оставихме я отворена, на няколко пъти я ревизирахме. Имаше множество перфорации на червата вследствие на предишни заболявания. Коремът е оставен отворен, за да може стомашното съдържимо да изтича навън. Иначе ще направи веднага перитонит. И Господ да слезе, не може да помогне" каза управителят на МБАЛ - Исперих, д-р Лиляна Петрова. А не изписали обезболяващи, защото жената не се е оплаквала от болки в болницата. Предложихме на близките да остане при нас, докато почине, но те предпочетоха да си я вземат, уверява д-р Петрова. Д-р Дечо Иванов не отговори на многобройните позвънявания. Чрез роднини стана ясно, че не смятал за редно да дава обяснения за операция, извършена от 2 смесени екипа на различни отделения.
Позовавал се на служебната тайна и опазване на лични данни за лечение на пациенти.
Д-р Иванов е коремен хирург, който преди работеше в Общинска болница-Дулово, но след закриването на хирургичното отделение не е при нас, на граждански договор го викаме на дежурства. Знам само, че работи в болницата в Исперих, каза за "24 часа" д-р Недка Цветкова, която в момента управлява болницата в Дулово.
Министерството започва проверка.

Бебе е в тежко състояние след побой

Бебе на годинка е в тежко състояние след малтретиране и побой в Стара Загора, съобщиха от Областната дирекция на МВР в Стара Загора.

Вчера около 21.44 ч. в Първо Районно управление "Полиция" - Стара Загора е получено съобщение от Центъра за спешна медицинска помощ за момченце на година и 4 месеца, прието в тежко състояние с травма на главата. Констатирано е, че детето е от гр. Брезово, област Пловдив, като според 17-годишната му майка Д.К., живееща на семейни начала с 33-годишния А.А. в с. Братя Кунчеви, нараняванията на детето са получени при падане от легло.


В резултат на полицейските действия - проведени разговори, оглед на местопроизшествието и медицински заключения, е установено, че от 19 октомври тази година А.А. започнал редовно да малтретира и пребива, както Д.К., така и детето й. В резултат на действията на 33-годишния мъж детето получило травмата на главата, като се наложило по спешност да се извърши операция за отстраняване на оток в мозъка.

А.А. е задържан за срок до 24 часа, а Д.К. е поставена под полицейска закрила. По случая е образувано досъдебно производство.

петък, 21 октомври 2011 г.

Мъжът, вкаран в лудницата заради котка е въдворен от съседа си - ПРОКУРОР и садист

Мъжът от Пловдив, който бе  вкаран в лудницата за няколко дни от съседите си, затова че е хранил котките пред блока си и направил забележка на сина на домоуправителя е пуснат на свобода. Оказа се, че съседите лъжат безобразно и участват в престъплението на домоуправителя, който е съдия и е злоупотребил с властта си. Освен това е известен садист, който обичал да стреля с въздушна пушка по уличните животинки.

Захвърлено бебе в Хасково

Пореден случай на изоставено дете в държавата ни, която се нарежда на ПЪРВО място в Европа по брой на изоставените деца за една година.

четвъртък, 20 октомври 2011 г.

Скандалният водещ Христо Миловски – педофил?

Скандално нашумелият покрай “Господари на ефира” и интернет пишман-водещ Христо Миловски беше набъркан в сексскандал от малолетна лолитка.

„Възбуждаш ме много, ангелче! Сексапилче! С мен ще получиш страхотни оргазми, защото съм много опитен батко” – това пише Христо Миловски на 15-годишно момиче в чат. Или поне така твърди Ели Тодорова – читателка на HotArena.net, която сигнализира, че „скандалният тв водещ на ТВ „Кракра” е педофил.

„В чат гювеч ми пише „чичко иска малка Ф”. Представя ми се и аз му казвам, че съм на 15. Пращам му снимки по мейла”, разказва Ели. „Чичкото” й връща бърз отговор по мейла, който ще видите по-долу в цензурирана версия: „Здравей, Ели! Много си красива и сексапилна на снимките! Възбуждаш ме много, Ангелче! Желая те, Сексапилче. Изпращам ти мои снимки, за да ме видиш и ти, Изкушение мое!

Дано ти харесам, Котенце! Ако искаш да правим палави и хубави неща на живо, можеш да ми пишеш по имейл или да ми се обадиш на 0889 531 *** или на 0879 474 *** (умишлено са скрите последните цифри – бел .ред.) С мен ще ти бъде много хубаво в секса и ще получиш страхотни оргазми, защото съм много опитен батко и съм страстен в секса. Давам всичко, за да ти е хубаво, Коте! Ще те лижа прекрасно по малката, палава, тясна и мокра п*тка и ще те чукам много хубаво, за да се чувстваш разкошно с мен, Слънце! Съгласна ли си, Изкушение мое? Очаквам твоя отговор, Миличко Ели!

П.С. Връзката прекъсна в abv, за което съжалявам... пиши ми, Ели!!!”
Очевидно възрастта на тийнейджърката не притеснява мъжа, коментират колегите от HotArena. Ако това наистина е водещият от ТВ „Кракра” Христо Миловски, той може да бъде съден за педофилия, твърдят юристи.

.................................................
Досие

Христо Миловски и колегата му Кристиян Цветков бяха замесени в скандал с телевизия “Кракра”, които направо бяха вдигнали ръце от тях. Освен че нямат никакъв усет за водещи и често са наричани „малоумни”, пернишкият тандем е на път да стигне и до прокуратурата заради уронване престижа на медията.

Детските сокчета са опасни за здравето

Слагат в тях аспартам, който води до астма и затлъстяване

Детски сокове и разтворими напитки, които съдържат подсладителя аспартам, тровят децата, пише “България Днес”.

Те могат да доведат до затлъстяване, обриви, алергии и дори и до по-сериозни рискове за здравето като астматичен пристъп, каза доц. Донка Байкова, специалист по хранене.

Аспартамът е един от най-противоречивите подсладители. Той се използва в почти всички напитки, които са без захар. Може да се разпознае на етикета с името Е 951. Добавя се в газираните питиета, дъвките, някои бонбони и храни за диабетици.

Голяма част от неправителствените организации по света твърдят, че подсладителят е много опасен. Тестове свързват аспартама с някои видове рак и автоимунни заболявания.

У нас аспартамът е разрешен и производителите носят отговорност за евентуалните странични последствия. Те са длъжни да отбележат на етикета в какво количество е добавката и дали има рискове от консумацията му.

Въпрос на доза е дали ще навреди на децата, обяснява доц. Бойкова. Освен подсладителя обаче в продуктите има и емулгатор, който пречи да се утаи консистенцията. Добавят се и антиоксидант, консервант, за да издържи напитката няколко месеца на щандовете. Именно тази комбинация води до рискове за здравето.

Нормален мъж бе вкаран в психиатрията, защото защитавал бременна котка от прегазване

Здрав пловдивчанин бе вкаран в лудницата и изкара 5 дни сред психично болни след жалба на четирима съседи, начело с домоуправителя, че се държал неадекватно.


Иван Балински бил принудително хоспитализиран заради твърдение на негов съсед, че е агресивен и че е заплаха за обществото.

Въпреки че не е освидетелстван като психично болен, Иван Балински прекарва 5 дни в психиатрията. Той бил заведен там под предлог, че ще му бъдат направени "прецизни психиатрични изследвания".

На 29 септември Пловдивската районна прокуратура внася искане Иван Балински да бъде настанен за експертиза и задължително лечение в специализирано психиатрично заведение, макар никога да не е освидетелстван като психично болен. Това става след жалба на четирима съседи на Балински, начело с домоуправителя.

На 13 октомври искането е уважено от Районния съд, макар в залата да не е допуснат нито един свидетел на Иван Балински. Така мъжът е вкаран принудително в изолатора на пловдивската психиатрия. Това обаче предизвиква силна обществена реакция в квартала и за борени часове над 30 съседи на Балински правят подписка в негова защита. Всички те са категорични, че Иван не е луд и че най-вероятно е станал жертва на съдебна грешка.

„Трети ден съм тука... Никой не ме прегледа, в четвъртък ме докараха с белезници от съда и веднага ми биха инжекция тука отстрани, тука в задната част... И след това два часа и нещо с колан бях вързан в изолатора", разказал пред камерите по време на престоя си в клиниката Иван Балински.

От клиниката потвърдили, че на мъжа бил инжектиран диазепам.

Вещото лице, което е посъветвало съда да изпрати Иван за принудителен престой в психиатрията - д-р Радка Топалова, каза, че това се наложило въз основа на данните от свидетелите. И призна, че Иван не е буйствал в съдебното заседание и не е оказвал съпротива.

Поотслабнах доста, малко се разболях, казва Балински след пускането му от психиатрията след 5-дневенпрестой сред психично болни.

В основата на раздора стоят не пари, а ...котки. От едната страна са любителите на котки, начело с Иван Балински, а от друга - част от съседите, които не понасят тези животни. Крайният резултат е 44 срещу четирима в полза на Иван.

„В момента, в който застанах по-сериозно и му казах да престане с котките, той скокна срещу семейството ми, започна да обвинява сина ми, че гонил с колелото котките да мачка", оплака се Веселин Христозов, домоуправител.

Съседка разказа, че синът на домоуправителя наистина щял да прегази бременна котка, а след забележка на Иван, започнал да го обижда. Според някои е агресивен, според други бил предложен за принудително хоспитализиране заради несъществуващи и неоснователни аргументи.

На второ заседание съдът прецени, че психиатричната експертиза може да бъде изготвена в амбулаторни условия и не е необходимо един неосвидетелстван до момента гражданин да бъде лишаван от свобода.

Котешката сага на ул. "Копривщица" не е от вчера. Първото дело е заведено през миналата година. Страни по него са обявения днес за луд Иван Балински и прокурорът от окръжна прокуратура Пловдив Росен Каменов. Делото е заради твърдението, че прокурорът стреля с въздушна пушка по уличните котки. Завършва с присъда 500 лева глоба в полза на служителя на закона.

„Вещото лице, което е посъветвало съда да изпрати Иван за принудителен престой в психиатрията - д-р Радка Топалова, каза, че това се наложило възоснова на данните от свидетелите. И призна, че Иван не е буйствал в съдебното заседание и не е оказвал съпротива.

Международни правозащитни организации излизат в защита на пловдивчанина.

Група в социалната мрежа вече събира пари в подкрепа на безработния Балински, за да може да се плати хонорар на адвокат, който да заведе дело срещу държавата ни в Страсбург.

Според правозащитниците Балински е бил противозаконно лишен от свобода и противозаконно принуден да прекара против волята си 5 дни сред психично болни пациенти.

Сподели връзка

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites More