Това ли е образът на българската майка?

Експозицията „Ре-продукция” хвърли в смут посетителите. Скандалната "арт" - експозиция се гаври с чистите представи, на малкто останали нормални Българи - за майчинство, родителска грижа, семейство.

Д-р Стоян Атев погуби 3 бебета в нетрезво състояние

Според проверката на Районната здравна инспекция, огласена преди дни, д-р Атев е действал под въздействието на алкохол и е имал "неадекватно и непрофесионално" поведение.

Надзирател в затвор раздава алкохол и дрога

34-годишен служител от охраната на Софийския затвор е задържан вчера, съобщи МВР при специализираната полицейска операция.

Кандидат-кметицата Калина Павлова лъсна в порно клип

Калина Павлова и бизнесменът със скандална слава Галин Къдравия „грейнаха“ на видеоклип, озаглавен „Предизборна програма“.

Травестит е новият "Мистър София"

23-годишният Мартин Иванов - мистър София, се чувства като жена, а се преоблича като травестит.

понеделник, 5 септември 2011 г.

Момче остана без полов орган благодарение на лекарите

Четиригодишно момченце остана без полов орган след електрическо изгаряне по време на операция в болницата в Кърджали. Родителите на детето искат над 280 000 лева обезщетение от болницата и от д-р Ч. Т. М. 

Окръжният съд е прекратил производството, защото законът повелявал самият пострадал да заведе подобно дело. Родителите ще обжалват решението му пред Апелативния съд, поясниха близките им. „Малкият е на 4 години, как да заведе дело? Нима трябва да чака да навърши пълнолетие?", питат те. Момченцето не ходи на детска градина, защото носи катетър.

Предявените от З. А. Ч. и Р. Ю. Ч. срещу болница „Д-р Атанас Дафовски" и д-р Ч. Т. М. съединени искове за неимуществени вреди са в общ размер 280 000 лв. и имуществени такива – в размер на 2 210 лева.

Малолетният им син бил приет в областната болница с урологично заболяване. В резултат на неправилно лечение, проведено от втория ответник - Ч. Т. М., началник на отделението, в което детето било прието, му било причинено изгаряне на половия член от електрически ток.

Това наложило транспортиране на детето в секция по изгаряния и пластична хирургия. „Пирогов" в София. Въпреки проведеното лечение, се стигнало до отпадане на некротизираните тъкани на половия член на детето.

Тройна съдебно-медицинска експертиза дала следното заключение за причинените увреждания на детето: "Пълна липса на полов член в резултат на електрическо изгаряне при планова операция по повод налична фимоза; няма никаква възможност за излекуване, т.е. възстановяване на половия орган."

Източник : БЛИЦ

петък, 2 септември 2011 г.

Родилка изгуби бебето си, съди болницата във Варна

Близките са убедени, че лекарите са чакали пари на ръка, за да я спасят

Тоновете на бебето били нормални, но ден по-късно плодът бил изваден мъртъв от утробата на майката. 

Поредна родилка е изгубила бебето си във варненската болница „Света Анна”. 36-годишната Борислава Митева постъпила в родилното отделение на 29 август – четири дни след термина.

Тоновете на бебето били нормални, но ден по-късно плодът бил изваден мъртъв от утробата на майката. Според лекарите жената е добре и засега няма усложнения. Близките на Борислава считат, че трагедията е вследствие на лекарска грешка и са категорични, че ще заведат дело срещу цялото отделение. По разказа на близките на родилката, след постъпването й в отделението около 22 часа в понеделник лекарите й дали лекарство за предизвикване на раждането.

На другия ден в 11 часа я сложили на системи. До 15 часа я държали на системи и на апарата, с който се слушат тоновете на бебето. По думите на зълвата на родилката – Златина Илиева изключили Борислава от апаратурата я оставили да чака, при условие че имала 3 см разкритие. Като застъпили лекарите от нощната смяна, прегледали я отново и й казали, че бебето няма тонове.


По думите им имало едва 10% шанс плодът да оцелее. Лекарите изродили мъртво момченце с тегло 2400 грама, като пъпната му връв била два пъти увита около вратлето му. Борислава и нейните близки считат, че бебето е можело да бъде спасено, но е починало поради немърливост и недоглеждане от страна на лекарите. Те са убедени, че някой от лекарите е очаквал пари на ръка, за да наблюдава внимателно родилката. За Борислава това е трето раждане.


Тя има две деца на 15 и на 18 години, които е родила в същата болница без никакви усложнения. Точно за това искала отново да роди там. Началникът на родилното отделение към „Света Анна”, д-р Стефан Скочев е категоричен, че лекарите нямат вина. По думите му, не го притесняват евентуални съдебни дела, тъй като в мъката си всички, изгубили новородено, тръгват да атакуват лекарите, дори без те да имат вина.

четвъртък, 1 септември 2011 г.

Лекарският съюз: Пациентски организации на съд за насаждане на омраза

Арогантността няма край...

Не сме далеч от мисълта, след поредната глупава изцепка на т.нар. пациентски организации и по-точно техните предводители, да ги дадем под съд за насаждане на омраза. Това заяви в интервю пред Нова телевизия проф. Милан Миланов, председател на етичната комисия към Българския лекарски съюз.

И всичко това на нарастващия брой увредени и убити пациенти в България, жертва на некадърни лекари!

вторник, 30 август 2011 г.

ООН осъди България за домашен терор

Комитетът на ООН за елиминиране на дискриманицята осъди България заради това, че не признала домашно насилие върху пловдивчанка и не е защитила жената. Органът е наложил страната да изплати финансови обезщетения на жертвата, до 6 месеца да направи промени в Закона за защита от домашно насилие и да обучи съдиите да го прилагат.
До това решение се стига, след като Районен и Окръжен съд се произнесли срещу пострадалата В.К. 39-годишната жена се омъжила през 1995-а и има дъщеря и син. Тя е с две висши образования и работела като инокомист. Съпругът въртял свой бизнес, но след 2005-а получил висок пост в международна компания. Фамилията заминала за Полша и там почнали проблемите. На жената било забранено да работи и да излиза. Съпругът й давал мизерни суми с изричен списък какво да купува с тях. Наричал я повлекана и некадърница. Скандалите прерастнали в побоища с блъскане в стените. Няколко пъти мъжът душил с възглавница жената. В един от случаите това станало пред очите на дъщеря им, на която викнал да донесе въже да обеси майка си, защото е луда. Често съпругът заключвал децата.
Пострадалата успяла да се свърже с роднини по интернет и да получи помощ от варшавска правозащитна организация. Оттам уредили да бъде изведена от дома с децата. В същия ден обаче съпругът се прибрал по-рано и заварил социалния работник. Последвала разправия на улицата, в която посегнал пак да бие. Преди полицията да го озапти, грабнал 5-годишния си син и побегнал.
3 месеца майката не е знаела къде е момчето. Намерила го с детектив в частна градина. При опит да го прибере на 21 септември 2007 г. директорката повикала бащата и той пак скочил да бие. Бил задържан в патрулка, а българката успяла да си тръгне с детето. Тя е била в кризисен център във Варшава.
В Пловдив със случая й се заела адвокат Милена Кадиева от Български център за джендър изследвания. Изнесохме всички данни пред Районния съд, каза тя. Решението на 15-и граждански състав, начело с Валентина Иванова обаче е, че семейните конфликти са предизвикани от дръзки думи на самата съпруга. Магистратите разгледали само инцидента на 21-и, без да отчитат случките преди това. На следващата инстанция съдийките Виолета Гъдева, Полина Бешкова и Мария Златинова от Окръжния съд заявили, че В.К. не е доказала безспорно, че е пострадала на 21 септември. По думите на Кадиева юристите в Женева останали втрещени от израз на тукашните магистрати, според които дори да има посегателство, за домашно насилие се говори само при преминати определени граници.
На 25 юли комитетът на ООН постановил, че Районният и Окръжният съд в Пловдив са нарушили основни права на майка на две деца и така допълнитено са я дискриминирали. Заключението е, че са подценили психическото и домашното насилие и са изискали от нея да го доказва, вместо да принудят насилника да ги убеди в своята невинност. Органът установил стереотипни схващания в работата на съда и намерил, че вместо да служи на държавата, той способства домашния терор.
ООН иска България да плати компенсации на В.К, тя ще претендира за 10 000 евро. Налага и промени в закона до 6 месеца. Трябва да се обърне тежестта на доказване към насилника и да се разглеждат всички актове на насилие, не само единични. Иска се и заделяне на пари за кризисни центрове, услуги за жертви и обучение на съдиите.

понеделник, 29 август 2011 г.

Бащата на загиналото бебе в Пловдив: Ще ги гоня до дупка!

Съпругът на майката, загубила детето си при раждане в пловдивската УМБАЛ "Свети Георги", е подал сигнал в прокуратурата. Той продължава да настоява, че случаят не е нещастен, а следствие на недобросъвестни действия на лекарите.
"Предприели сме мерки в прокуратурата. Оттам ни поискаха епикризата на детето, ще има аутопсия и резултатът също ще се внесе там. Ще ги гоня до дупка! Който е сгрешил, ще си понесе последствията", отсече Тихомир Димитров пред пловдивския в. "Марица".

Oпасност за живота имаше и за съпругата му. За щастие състоянието й се подобрява. "Засега е контактна, адекватна, има оросяване на мозъка. Бъбреците не работят на 100 процента, но това ще се оправи", обясни Тихомир.

В същото време от самата болница изразиха различно становище по случая. "Вътрешната проверка в Клиниката по акушерство и гинекология установява, че са предприети всички необходими мерки за спасяване на жената. Не отговарят на истината твърденията на роднините, че за пациентката не са положени необходимите грижи и че има лекарска небрежност, заради която жената е загубила плода си. Пълното отлепване на плацентата, което е установено при бременната, е най-опасната патология в акушерството. Тя възниква изведнъж и няма тестове, с които да може да се предскаже появата й и многобройните усложнения, които я съпътстват", твърди проф. д-р Благовест Пехливанов, началник на Клиниката по акушерство и гинекология на УМБАЛ "Свети Георги".

сряда, 24 август 2011 г.

Грешна диагноза превърна дете в инвалид

Момче на 10 години от врачанското с. Хърлец бе обявено от ТЕЛК за инвалид заради грешна диагноза. Преди 2 г. то заболяло от прогресивна мускулна дистрофия, която обаче била диагностицирана първо като плоско стъпало. 

"8 години Денис нямаше никакви проблеми, ходеше на училище и играше нормално с всички деца, сподели пред “24 часа” майка му Десислава Поманова. - Изведнъж започна да ходи трудно, не можеше да изкачва нормално стълбите и се задъхваше от болки."

Момчето било прегледано най-напред в козлодуйската болница, в която му направили изследвания и няколко лекари не успели да определят причината за страданието му. Тогава близките се обърнали към ортопед, който веднъж седмично идвал от Плевен на прегледи в Козлодуй.

"Отидохме при д-р Ивайло Пълев и след като прегледа Денис, каза, че няма никаква болест, а просто е с плоско стъпало - дюстабанлия", разказа Поманова. Предписал му специализирани стелки. Състоянието му обаче продължило да се влошава.

Година след първия преглед момчето вече почти не можело да се движи и майката го завела в частната клиника в Плевен. След обстойните изследвания там се установило, че детето страда от мускулна дистрофия. Диагнозата му впоследствие била потвърдена от врачански и софийски лекари, но повечето били единодушни, че тази болест не се лекува. Близките ще се борят за операция в чужбина.

Сподели връзка

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites More