Това ли е образът на българската майка?

Експозицията „Ре-продукция” хвърли в смут посетителите. Скандалната "арт" - експозиция се гаври с чистите представи, на малкто останали нормални Българи - за майчинство, родителска грижа, семейство.

Д-р Стоян Атев погуби 3 бебета в нетрезво състояние

Според проверката на Районната здравна инспекция, огласена преди дни, д-р Атев е действал под въздействието на алкохол и е имал "неадекватно и непрофесионално" поведение.

Надзирател в затвор раздава алкохол и дрога

34-годишен служител от охраната на Софийския затвор е задържан вчера, съобщи МВР при специализираната полицейска операция.

Кандидат-кметицата Калина Павлова лъсна в порно клип

Калина Павлова и бизнесменът със скандална слава Галин Къдравия „грейнаха“ на видеоклип, озаглавен „Предизборна програма“.

Травестит е новият "Мистър София"

23-годишният Мартин Иванов - мистър София, се чувства като жена, а се преоблича като травестит.

понеделник, 19 септември 2011 г.

Майка на отвлечен от „Наглите” тийн спала с похитителите му

Получила се е голяма мешавица от похитители, жертви, любовници и похитени

Очаква се на следващото заседание по делото на „Наглите” Данчо Релето да разкрие кои негови съратници са били любовници на майката на една от жертвите им – 15-годишния Джорджо

Жертва на едно от разчулите се в медиите покушения на „Наглите” бе тийнейджърът Джорджо. 15-годишното тогава момче бе отвлечено през 2008 година. След пребиваване в плен в продължение на десет дни момчето беше върнато срещу откуп от 200 000 евро. В цялата история обаче е замесена скандална секс афера, заради която по сведение на „Уикенд” следващото дело ще бъде засекретено. Медията се позовава на предварителни данни, получени от адвокат, участващ в процеса. Ставало въпрос за това, че майката на Джорджо, Катрин Маркова, преди да изживее ужаса по отвличането на сина си, е била любовница цяла компания „нагли”, като се започне от Прокопи Културиста, мине се през Ивайло Евтимов, та се стигне до Църо. Приписва й се секс афера и със Сапата, който впоследствие е ликвидиран от своите. Причината – приятелите му са се съмнявали, че той е влюбен в Катрин и ще ги издаде.
От показанията на майката става ясно, че през лятото на 2007 година тя е била на курорт в Слънчев бряг с Йожи и детето си. Което значи, че Джорджо е бил на почивка с похитителя си една година преди отвличането му. Всъщност Катрин е твърдяла, че Йожи е бил любовник на приятелката й Ани. Но запознати твърдят, че по този начин тя е маскирала крайно неудобния факт. Само няколко месеца след почивката с бандита непълнолетният младеж е бил отвлечен – това става на 11 януари 2007 година. Катрин, която е вдовица на сикаджията Иво Марков – Сиджима, е била подсетена именно от приятелката си Ани, че е възможно именно Йожи да е отвлякъл детето й. Подозренията падат и върху Прокопи Културиста, но според Данчо Релето майката умишлено го сочи за похитител на сина й, защото я е отрязал. Но така или иначе, станало така, че само дни след като му се родило дете, той отвлякъл нейното. Катрин е пиела почти всеки ден кафе и с Църо. Така че на Катрин Маркова хем й се налага да разобличава, хем и да прикрива някои неща във връзка с отвличането на момчето.
Иначе се знае, че съпругът на Катрин е контролирал международен канал за крадени коли. След разстрела му са останали неразпределени куп пари от износ на крадени луксозни коли. Наглите първо са опитали със секс и добро да вземат парите от Катрин Маркова, а после, когато вдовицата отказала да плати стария дълг на съпруга си, са посегнали на детето й. Това пък е версията на полицията.

Източник: Разкрития
 

събота, 17 септември 2011 г.

Жена умря от инфаркт след коронарография

Майка на две деца издъхна от инфаркт дни след като й направили коронарография в частната клиника „Хигия” в Пазарджик, пише "Монитор". Като се почувствала зле, 45-годишната Катя Арнаудова, която по професия е медицинска сестра, потърсила за помощ колегите си от същата болница. Минути по-късно обаче починала в ръцете им. 

Жената работела като сестра във Второ детско отделение на местната държавна болница и постъпила в кардиологичното отделениена 8 септември. Била насочена там, защото се оплаквала от болки в гърдите и от изтръпване на ръцете.

„Беше миналия четвъртък, тръгна си след нощна смяна – не се е оплаквала, толкова жизнерадостна беше”, спомни си старшата сестра от Второ детско отделение, където Катя е работила до последно. Именно тогава тя е била приета и й направили коронарография. Лекарите преценили, че кръвоносните й съдове били проходими, без плаки и стесняване. Затова

не се налагало поставянето на стент

„Всичко беше направено като по учебник”, споделиха медицинските служители. Обикновено след подобно изследване пациентите се изписвали на следващия ден, но тъй като ставало дума за техен колега, лекарите оставили Арнаудова под наблюдение до понеделник. Рутинно й било изписано лекарството „Плавикс” и още в същия ден тя се прибрала вкъщи.

Късно през нощта в понеделник на Катя внезапно й прилошало и тя потърсила помощ в спешния център на частното здравно заведение, където й е била направена коронарографията. Катя била приета и в момента,

в който започнали да й правят кардиограма

тя издъхнала. Било към 4 часа сутринта. Резултатите от патоанатомията сочели, че смъртта е настъпила от инфаркт.

Старшата сестра на отделението сподели, че още не е изпратила смъртния акт в общинската дирекция ЕСГРАОН. В него имало фактическа грешка. Пишело, че пациентката е починала в МБАЛ-Пазарджик, т.е. в областната болница, където не е била приемана за лечение.

В местната Регионална здравна инспекция няма официално подаден сигнал или жалба за смъртта на Катя Арнаудова, обясни шефката й д-р Фани Петрова. Ако бъде получен такъв или се самосезират, здравни инспектори към Изпълнителната агенция „Медицински одит” ще извършат проверка по документи, за да се уточни кога е приета и е изписана, какви манипулации са извършвани и каква диагноза й е поставена. Ще бъдат изискани и резултатите от аутопсията, а заключението на пазарджишката РЗИ ще е готово до няколко дни. 

сряда, 14 септември 2011 г.

Облъчват грешна гърда на оперирана от рак

Не е фатално, но е абсурд, коментират лекари

На пациентка, оперирана от рак, е облъчена здравата гърда, вместо болната, пише “24 часа”, позовавайки се на информация от Националната пациентска организация. 
Случаят е потвърден от професор, който пожелал дискретност, за да не се пречи на терапията на пострадалата. За първи път чувам за такъв случай, но подобно объркване е абсурдно, коментира националният консултант по лъчетерапия проф. Лилия Гочева.

Тя обаче разказа друг случай в Пловдив, където при жена, оперирана от рак, злокачественото образувание се било разпростряло и към другата гърда. Пациентката също смятала, че лъчелечението й е объркано и дори водила дело. Там обаче ситуацията била спорна.

Ако пациентът вече лежи под облъчващия апарат, той трудно може да разбере с точност кое място му се нагрява, освен ако не е специалист, обясни проф. Гочева. Можел да се ориентира само ако наблюдава настройването на апарата.

Според нея не е фатално, ако здрава тъкан погълне радиация, макар че такава грешка е много неприятна. Здравата тъкан не се влияела директно от лъчите, които блокирали с лекота раковите клетки. Гърдата по-принцип не била от най-уязвимите органи.

Когато облъчваме оперирана гърда, там на практика вече няма тумор, лечението е с цел да се унищожат остатъчни ракови клетки и да се предотвратят метастази, обясни специалистът.

Пациентите могат да си търсят правата по съдебен път, но е трудно да тръгнеш срещу хора, от които зависи лечението ти, твърдят от пациентската организация.

понеделник, 5 септември 2011 г.

Момче остана без полов орган благодарение на лекарите

Четиригодишно момченце остана без полов орган след електрическо изгаряне по време на операция в болницата в Кърджали. Родителите на детето искат над 280 000 лева обезщетение от болницата и от д-р Ч. Т. М. 

Окръжният съд е прекратил производството, защото законът повелявал самият пострадал да заведе подобно дело. Родителите ще обжалват решението му пред Апелативния съд, поясниха близките им. „Малкият е на 4 години, как да заведе дело? Нима трябва да чака да навърши пълнолетие?", питат те. Момченцето не ходи на детска градина, защото носи катетър.

Предявените от З. А. Ч. и Р. Ю. Ч. срещу болница „Д-р Атанас Дафовски" и д-р Ч. Т. М. съединени искове за неимуществени вреди са в общ размер 280 000 лв. и имуществени такива – в размер на 2 210 лева.

Малолетният им син бил приет в областната болница с урологично заболяване. В резултат на неправилно лечение, проведено от втория ответник - Ч. Т. М., началник на отделението, в което детето било прието, му било причинено изгаряне на половия член от електрически ток.

Това наложило транспортиране на детето в секция по изгаряния и пластична хирургия. „Пирогов" в София. Въпреки проведеното лечение, се стигнало до отпадане на некротизираните тъкани на половия член на детето.

Тройна съдебно-медицинска експертиза дала следното заключение за причинените увреждания на детето: "Пълна липса на полов член в резултат на електрическо изгаряне при планова операция по повод налична фимоза; няма никаква възможност за излекуване, т.е. възстановяване на половия орган."

Източник : БЛИЦ

петък, 2 септември 2011 г.

Родилка изгуби бебето си, съди болницата във Варна

Близките са убедени, че лекарите са чакали пари на ръка, за да я спасят

Тоновете на бебето били нормални, но ден по-късно плодът бил изваден мъртъв от утробата на майката. 

Поредна родилка е изгубила бебето си във варненската болница „Света Анна”. 36-годишната Борислава Митева постъпила в родилното отделение на 29 август – четири дни след термина.

Тоновете на бебето били нормални, но ден по-късно плодът бил изваден мъртъв от утробата на майката. Според лекарите жената е добре и засега няма усложнения. Близките на Борислава считат, че трагедията е вследствие на лекарска грешка и са категорични, че ще заведат дело срещу цялото отделение. По разказа на близките на родилката, след постъпването й в отделението около 22 часа в понеделник лекарите й дали лекарство за предизвикване на раждането.

На другия ден в 11 часа я сложили на системи. До 15 часа я държали на системи и на апарата, с който се слушат тоновете на бебето. По думите на зълвата на родилката – Златина Илиева изключили Борислава от апаратурата я оставили да чака, при условие че имала 3 см разкритие. Като застъпили лекарите от нощната смяна, прегледали я отново и й казали, че бебето няма тонове.


По думите им имало едва 10% шанс плодът да оцелее. Лекарите изродили мъртво момченце с тегло 2400 грама, като пъпната му връв била два пъти увита около вратлето му. Борислава и нейните близки считат, че бебето е можело да бъде спасено, но е починало поради немърливост и недоглеждане от страна на лекарите. Те са убедени, че някой от лекарите е очаквал пари на ръка, за да наблюдава внимателно родилката. За Борислава това е трето раждане.


Тя има две деца на 15 и на 18 години, които е родила в същата болница без никакви усложнения. Точно за това искала отново да роди там. Началникът на родилното отделение към „Света Анна”, д-р Стефан Скочев е категоричен, че лекарите нямат вина. По думите му, не го притесняват евентуални съдебни дела, тъй като в мъката си всички, изгубили новородено, тръгват да атакуват лекарите, дори без те да имат вина.

четвъртък, 1 септември 2011 г.

Лекарският съюз: Пациентски организации на съд за насаждане на омраза

Арогантността няма край...

Не сме далеч от мисълта, след поредната глупава изцепка на т.нар. пациентски организации и по-точно техните предводители, да ги дадем под съд за насаждане на омраза. Това заяви в интервю пред Нова телевизия проф. Милан Миланов, председател на етичната комисия към Българския лекарски съюз.

И всичко това на нарастващия брой увредени и убити пациенти в България, жертва на некадърни лекари!

Сподели връзка

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites More